close menu

Zwiększ swoje szanse na odzyskanie podatku z
1st Contact Tax Refunds

Pomagamy emigrantom mieszkającym w Wielkiej Brytanii uzyskać największy możliwy zwrot podatku w jak najkrótszym czasie. Nasza ścisła reguła w zakresie opłat oznacza, jeśli nie uzyskamy zwrotu podatku w Twoim imieniu, nie naliczymy Ci za to żadnej opłaty.

Aby sprawdzić, czy należy Ci się zwrot podatku, skorzystaj z naszego kalkulatora online:

Rok podatkowy | Rok podatkowy trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia roku następnego (na przykład rok 2012/2013 przypada na okres podatkowy od 6 kwietnia 2012 do 5 kwietnia 2013).
Dochód brutto | Dodaj razem dochód brutto ze WSZYSTKICH miejsc pracy w ciągu roku podatkowego, w którym ubiegasz się o zwrot.
Wydatki | Dodaj razem wszystkie wydatki powiązane z pracą za rok podatkowy, w którym ubiegasz się o zwrot. UWAGA: należy pamiętać, aby zachować wszystkie faktury i paragony.
Zapłacony podatek | Dodaj razem cały podatek, jaki zapłaciłeś we WSZYSTKICH miejscach pracy w ciągu roku podatkowego, w którym ubiegasz się o zwrot. (Nie dotyczy to ubezpieczeń społecznych – National Insurance). Kwotę zapłaconego podatku można znaleźć na formularzu P60 lub końcowym odcinku wypłaty za dany rok.

Kalkulator podatkowy przestawia oszacowaną kwotę do zwrotu, obliczoną na podstawie wprowadzonych informacji.

Zwrot podatku jaki Ci się należy

£0000.00

Uzyskaj zwrot podatku, na jaki zasługujesz

Zajmiemy się Twoim wnioskiem. Wszystko, czego od Ciebie wymagamy to informacje podatkowe.

Kiedy ubiegasz się o zwrot podatku, możesz otrzymać środki na swoje konto bankowe w Wielkiej Brytanii lub dokonać transferu na konto zagraniczne.

Ubieganie się o zwrot podatku w Wielkiej Brytanii może być dość skomplikowane i z tego powodu wielu emigrantów nie składa wniosków. 1st Contact Tax Refunds wyśle zgłoszenie w Twoim imieniu, jeśli tylko prześlesz do nas potrzebne dane.

 

JAK rozpocząć roszczenie o zwrot podatku

UnionJack_PURSE
 1. Poświęć kilka minut, aby wypełnić Formularz o zwrot podatku online W momencie kiedy otrzymamy Formularz, wyślemy do Ciebie Pakiet Zgłoszeniowy o zwrot podatku
 2. Podpisz wszystkie strony Pakietu Zgłoszeniowego oznaczone literą X Nie zapomnij wypełnić danych o Historii Zatrudnienia
 3. Wypełniony Pakiet Zgłoszeniowy wyślij do nas pocztą lub e-mailem Pamiętaj, aby załączyć:
  Oryginał P45 od każdego pracodawcy Oryginał P60 dla każdego roku podatkowego (lub oryginał zestawienia dochodów)

Wyznaczony konsultant zadba o wszystkie szczegóły oraz na bieżąco poinformuje Cię o postępie w sprawie Twojego zgłoszenia.Jeżeli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu wymienionych dokumentów, prosimy o kontakt.Jak wygląda proces roszczenia o zwrot podatku:

 • Składamy wniosek w Twoim imieniu
 • Zbieramy niezbędną dokumentację
 • Proces składania wniosku z nami jest szybszy i łatwiejszy, co oszczędzi Twój czas
 • W trakcie całego procesu kontaktujemy się z HMRC bezpośrednio w Twoim imieniu
 • Udzielamy porad na temat wszelkich innych istotnych aspektów podatkowych Twojej sprawy
 • Dbamy o prawidłowy i maksymalny zwrot Twojego podatku
 • W ostatnim kroku, środki ze zwrotu przenoszone są na konto w wybranym kraju
 • 1st Contact Refunds pobiera prowizję w wysokości 15% + VAT od zwracanej kwoty (12.5% z numerem nadania przesyłki) oraz opłatę administracyjną w wysokości £30. W przypadku wniosków PAYE obowiązuje opłata minimalna w wysokości £50 + VAT.

Odpowiedzi na pytania dotyczące zwrotu podatku

1. Co oznacza zwrot podatku?

Zwrot podatku jest kwotą, jaka została nadpłacona w trakcie roku podatkowego, i o którą możesz się ubiegać z HMRC.

2. Kto może ubiegać się o zwrot podatku?

Każda osoba, która legalnie mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii jest uprawniona do ubiegania się o zwrot podatku. Pewne kryteria muszą być spełnione, jednak 97% osób jest w stanie złożyć wniosek - nawet po opuszczeniu Wielkiej Brytanii.

3. Dlaczego podatek został przeze mnie nadpłacony?

Istnieje wiele powodów, dla których mogłeś nadpłacić podatek. Najczęściej spotykane:

 • Pracowałeś tylko przez część roku podatkowego
 • Pracowałeś dla więcej niż jednego pracodawcy w danym roku podatkowym
 • Pracowałeś dla dwóch lub więcej pracodawców w tym samym czasie
 • Został użyty niepoprawny kod podatkowy

4. Czy muszę posiadać numer ubezpieczenia społecznego (NIN- National Insurance Number)?

NIN jest to numer referencyjny, jaki HMRC wykorzystuje, aby zarejestrować gdzie pracowałeś i jakie były Twoje zarobki. Jesteś zobowiązany przez prawo, aby rozpoczynając pracę w Wielkiej Brytanii uzyskać stały NIN. Twój wniosek o zwrot podatku może być rozpatrzony bez stałego NIN, jednak proces może potrwać dłużej niż w przypadku zgłoszenia zawierającego stały NIN. Nawet jeżeli zdążyłeś już opuścić Wielką Brytanię, nadal jest wskazane, aby ubiegać się o NIN. Abyśmy mogli pomóc Ci w jego uzyskaniu, prosimy o kontakt pod nr tel.: +44 (0) 80 8141 1646 lub wysłanie e-maila na adres kickstart@1stcontact.com w celu uzyskania dalszych informacji.

5. Czy mogę ubiegać się o zwrot podatku, gdy przebywam poza granicami kraju?

Tak, możesz ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku nawet, jeśli wyjechałeś już z kraju. Jeśli tylko złożysz wniosek za pośrednictwem 1st Contact Refunds do pięciu lat wstecz od wyjazdu z Wielkiej Brytanii i doślesz wszystkie niezbędne dokumenty, wciąż będziesz uprawniony do odzyskania podatku.

6. Dlaczego podatek został przeze mnie nadpłacony?

Istnieje wiele powodów, dla których mogłeś nadpłacić podatek. Najczęściej spotykane:

 • - Pracowałeś tylko przez część roku podatkowego
 • - Pracowałeś dla więcej niż jednego pracodawcy w danym roku podatkowym
 • - Pracowałeś dla dwóch lub więcej pracodawców w tym samym czasie
 • - Został użyty niepoprawny kod podatkowy

 

7. Jakie dokumenty potrzebuję, aby ubiegać się o zwrotu podatku?

W celu ubiegania się o zwrot podatku w Wielkiej Brytanii, należy przedstawić potwierdzenie swoich zarobków i odliczeń podatkowych od każdego pracodawcy, w każdym roku podatkowym, w którym ubiegasz się o zwrot. Od każdego pracodawcy musisz przedstawić formularz P45, a także formularz P60 od pracodawcy, u którego byłeś zatrudniony pod koniec roku podatkowego. Dokumenty powinieneś uzyskać od pracodawcy lub od agencji. Jeśli jakikolwiek z formularzy P45 lub P60 został utracony, jako substytut będziesz musiał uzyskać od pracodawcy lub agencji zestawienie przychodów.

Osoby, które pracowały w ramach programu CIS będą musiały przesłać zestawienie przychodów z każdego miesiąca w każdej pracy, jak również potwierdzenie poniesienia kosztów, które mogą zostać odliczone (ocenimy je osobiście i poinformujemy Cię, jeśli którykolwiek z nich nie może zostać uwzględniony). Uwaga: HMRC nie akceptuje odcinków wypłat (payslipów) jako zaświadczenia o dochodach oraz/lub o zapłaconym podatku.

8. W jaki sposób otrzymam swój zwrot podatku?

Po otrzymaniu czeku wystawionego przez HMRC, prześlemy Twój zwrot (pomniejszony o nasze opłaty) na wyznaczone przez Ciebie konto bankowe w dowolnym miejscu na świecie.

1st Contact Forex pomoże Ci w dokonaniu przelewu pieniężnego na całym świecie. Opłata za przelew GBP-PLN wynosi tylko £1.

9. Jak liczy się rok podatkowy?

Rok podatkowy trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia roku następnego (przykładowo rok podatkowy 2008/2009 przypada na okres od 6 kwietnia 2008 do 5 kwietnia 2009).

Dodatkowe pytania i odpowiedzi

10. Czym jest dokument P45?

Dokument P45 jest zaświadczeniem o dochodach, wskazującym ile zarobiłeś oraz ile podatku przy danych zarobkach zapłaciłeś.

Jest to niebieski, trzystronicowy formularz, który pracodawca wyda Ci na zakończenie każdej pracy. Stronę zawierającą część 1A należy zachować, aby ubiegać się o zwrot podatku. Strony druga i trzecia mają być przekazane następnemu pracodawcy. Musisz załączyć części 1A, 2 i 3 formularza P45 od ostatniego pracodawcy w Wielkiej Brytanii.

11. Czym jest dokument P50?

P50 jest dokumentem, który należy wypełnić ubiegając się o zwrot podatku, jeśli przechodzisz na emeryturę, jesteś bezrobotny, studiujesz lub zostałeś zwolniony i nie będziesz podejmować ponownie pracy do końca roku podatkowego.

Jeśli przestałeś pracować w trakcie roku podatkowego, również możesz być upoważniony do zwrotu podatku. Wszystko co musisz zrobić, to wypełnić formularz P50 i wysłać go do nas razem z P45 (wszystkie trzy części). Wówczas będziemy mogli otrzymać zwrot Twojego podatku, a HMRC wyda Ci nowy formularz P45, o ile będzie to konieczne.

13. Czym jest dokument P60?

Dokument P60 jest zaświadczeniem o dochodach, wydanym Tobie przez pracodawcę na koniec roku podatkowego. Wskazuje on ile zarobiłeś oraz ile podatku zapłaciłeś w oparciu o te zarobki.

14. Jak długo zajmuje proces ubiegania się o zwrot podatku?

Po udostępnieniu nam swoich danych oraz całej dokumentacji, złożymy wniosek do HMRC. Naszym celem jest uzyskanie Twojego zwrotu podatku w ciągu 6 - 8 tygodni, co uwzględnia przeciętne zaległości czasowe w biurze pocztowym (6 tygodni).

Należy pamiętać, że w przypadku niektórych wniosków oczekiwany czas realizacji może zostać przekroczony z kilku powodów: brak stałego NIN (numer ubezpieczenia społecznego), dostarczenie nieprawdziwych lub niewystarczających informacji i/lub nieuniknione opóźnienia spowodowane przez HMRC. Niestety cała korespondencja z HMRC odbywa się w formie telefonicznej oraz listownej.

15. Ile wynoszą nasze opłaty?

Funkcjonujemy w oparciu o zasadę, że jeżeli nie uzyskamy zwrotu podatku od HMRC, żadna opłata nie będzie naliczana.

Prowadzimy również politykę cenową w oparciu o dopasowanie naszych opłat do stawek oferowanych przez inną firmę należącą do Stowarzyszenia Agentów Podatkowych

Nasza opłata to 15% + VAT (plus opłata administracyjna w wysokości £30)

Opłata minimalna w wysokości £50 + VAT dotyczy wszystkich wniosków. Nie naliczamy VAT-u, jeżeli zwrot podatku zostanie przekazany na konto bankowe poza Wielką Brytanią.

Jeśli masz jakieś pytania, poszukaj odpowiedzi w naszym dziale Najczęściej Zadawanych Pytań. Jeśli wolisz skonsultować się z nami bezpośrednio, wyślij do nas e-maila lub zadzwoń pod nr tel.: +44 (0) 20 7759 5443

 

Skontaktuj się z konsultantem

Do you like cookies? We do, read why.